Witaj w świecie LEMISS, w którym dbałość o ciało i umysł są równie ważne. LEMISS to marka, która będzie towarzyszyć Ci w aktywnym stylu życia, na drodze do poznania siebie i ciągłego odnajdywania wewnętrznej siły i głębokiej akceptacji. Chcemy tworzyć coś więcej, niż ubrania – budować społeczność, w ramach której kobiety będą mogły motywować się wzajemnie do pracy nad sobą na wielu płaszczyznach, poszukiwania harmonii w codzienności, troski o zdrowie, kształtowania świadomości i brania życia we własne ręce.

LEMISS wyrasta z holistycznego podejścia do ciała, z uważności na nie, z poszukiwania równowagi i doświadczenia radości, jak i spokoju, jakie może dawać ruch. Tworzymy ubrania, które mają sprawdzić się świetnie zarówno na łonie natury, jak i w tkance miejskiej. Możesz praktykować w nich jogę, pobiegać po lesie, pójść na ulubione zajęcia na siłowni czy długi spacer, ale także potraktować jako bazę, która świetnie sprawdzi się w sytuacji zawodowej czy na randce.

Zależy nam na tym, by wszystkie produkty były jak najbardziej funkcjonalne i mogły znaleźć liczne zastosowania, być z Tobą w najróżniejszych sytuacjach. Minimalizm i szczególna dbałość o komfort łączy się z tu sensualnymi elementami obecnymi w krojach – dzięki temu w rzeczach LEMISS możesz poczuć się zarówno zmysłowo, jak i doświadczyć pełnej wygody.

Główną inspiracją było poszukiwanie bliskości z naturą – faktura i barwy rozgrzanego słońcem piasku pozostawiającego subtelne ślady na skórze, wiatr niosący zapach morskiej soli, niezliczone odcienie nieba, głęboka zieleń budzącego się z zimowego snu lasu. Wszystkie te elementy znajdują odzwierciedlenie w spokojnej kolorystyce, która ma sprzyjać odnajdywaniu harmonii w sobie – nawet w tętniącym dźwiękami i wibrującym od bodźców mieście. Jednocześnie w centrum naszych rozważań od początku było również ciało i wszystkie jego zagłębienia, krągłości, fascynujący sposób, w jaki zmienia się w trakcie ruchu i potrzeby, które nam komunikuje.

Materiały dobrałyśmy z najwyższą starannością – nie tylko tak, by gwarantowały wygodę przy najróżniejszych ułożeniach ciała i oddychały wraz z nim, zależało nam również na tym, by proces ich wytwarzania cechował się jak najmniejszą ingerencją w środowisko naturalne. Spora część materiałów pochodzi z recyclingu, wszystkie posiadają ekologiczne certyfikaty. Ubrania szyjemy w Polsce. Świadome, zrównoważone, etyczne podejście do produkcji to dla nas absolutna podstawa.

LEMISS tworzą kobiety dla kobiet. Założycielkami marki są Julia Wieniawa i Roma Janota, reszta zespołu też składa się z dziewczyn. Jesteśmy różne, ale łączy nas wspólna pasja do ruchu, chęć życia w zdrowiu i w zgodzie ze sobą oraz potrzeba stworzenia wspólnoty, w ramach której będziemy mogły uczyć się od siebie i wzajemnie inspirować do zmian.

Menu